"Fajniaki"

Opublikowano: 2022-01-15 07:33, Numer artykułu: 34114 , Autor: A.Kaźmierczak

Z radością dowiedziałyśmy się o drugiej odsłonie programu i projektu powiązanego z kolejnymi ulubionymi maskotkami naszych uczniów, czyli Fajniakami. W naszej szkole do projektu przystąpiło trzech nauczycieli: p. Katarzyna Cieplik, p. Małgorzata Najdowska i p. Dorota Wojtysiak.
Nauczyciele wykorzystywali zamieszczone na stronie materiały do pracy również w nauczaniu zdalnym. Zrealizowałyśmy wszystkie 4 żywioły reprezentowane przez Słońce Sonię, Kroplę Ksenię, Drzewo Dobromira i Chmurkę Celinkę. Posiadane materiały: audiobooki, podcasty, video z doświadczeniami, pozwolą nam wrócić do zagadnień jeszcze wielokrotnie.
Uczniom klasy 2 a najbardziej podobał się żywioł ognia,wykonywaliśmy ciekawe doświadczenia, co przedstawiają zdjęcia.
Ważną częścią konkursu było wysłanie prac plastycznych- oto niektóre z nich. Uważamy , że w/w projekt jest wartościowy pod względem wychowawczym i dydaktycznym. Zachęca uczniów do troski o środowisko naturalne, rozwija twórcze myślenie, rozbudza wyobraźnię, zachęca do czytania; a możliwość wykonania pracy plastycznej, powiązanej z tematyką projektu, umożliwia rozwijanie wszechstronnych zdolności plastycznych .