klasy sportoweOd roku 1994 w Szkole Podstawowej nr 37 prowadzone są oddziały sportowe. Dziewczęta i chłopcy uczęszczający do klas sportowych trenują koszykówkę trzy razy w tygodniu. Klasy te tworzone są od klasy IV. Oprócz obowiązkowych 4 godzin zajęć wychowania fizycznego dochodzą trzy treningi 90 minutowe wplecione w plan lekcji. Jest to znakomita możliwość poszerzenia swoich umiejętności sportowych jak również pewność rodziców co do spędzania czasu przez ich dzieci.

Dziewczęta trenujące w klasie sportowej reprezentują UKS Błękitny Delfin w rozgrywkach klubowych. Klasy sportowe są koedukacyjne co oznacza, że oprócz dziewcząt uczą się w nich również chłopcy. Chłopcy, którzy oprócz trenowania w szkole mają aspiracje gry w rozgrywkach klubowych mają możliwość sprawdzenia swoich sił w bydgoskich klubach koszykówki męskiej z którymi współpracujemy.

Oprócz treningów koszykarskich uczniowie klas sportowych uczestniczą w życiu sportowym Bydgoszczy. Biorą czynny udział w wielu imprezach w ramach Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży. Od lat reprezentacje SP37 są wysoko w klasyfikacji punktowej na zakończenie roku szkolnego.

Zainteresowanych rodziców prosimy o kontakt z trenerami pracującymi w szkole.

O sukcesach sportowych piszemy również na facebooku. Zapraszamy do profilu Sport w Szkole Podstawowej nr 37 w Bydgoszczy