UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY „BŁĘKITNY DELFIN” PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 37 IM. HENRYKA SIENKIEWICZA W BYDGOSZCZY

Uczniowski Klub Sportowy "Błękitny Delfin" działa od maja 1994 roku. W tej chwili zrzesza około 80 dziewcząt. W sportowych zajęciach uczestniczą dziewczęta z klas IV - VIII.

Na początku prowadzone są zajęcia Małego Delfina - uczestniczą w nich dzieci z klas II - III oraz dzieci, które chcą spróbować swoich sił w zabawie w koszykówkę z klas IV. Uczestniczące w zajęciach dziewczęta na co dzień są uczennicami bydgoskich szkół podstawowych. Są to zajęcia otwarte. Mogą w nich uczestniczyć dziewczęta z SP37 jak również z innych szkół podstawowych.

Zachęcamy do przyjścia na zajęcia z koleżankami. Zawsze warto spróbować swoich sił!

Po wstępnej selekcji dziewczęta uczące się w klasach sportowych reprezentują Błękitny Delfin w rozgrywkach Kujawsko - Pomorskiego Związku Koszykówki w kategoriach:

U-11 zuchy - uczennice klas IV, U-12 żaczki - uczennice klas V, U-13 młodziczki młodsze - uczennice klas VI, U-14 młodziczki - uczennice klas VII.

Trenerzy pracujący z grupami:

Tomasz Jankowski - telefon 692 511 097 adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Paweł Osiński - telefon 692 110 695 adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Bieżące informacje jak również wiele zdjęć i filmików dostępnych jest na naszych stronach internetowych.

Profil Błękitnego Delfina na facebooku

Szkoła Podstawowa nr 37 w Bydgoszczy

DYREKTOR mgr inż. Mirosław Zajdler
WICEDYREKTOR mgr Najdowska Ewa

Witamy w bibliotece szkolnej

Biblioteka szkolna oprócz wypożyczalni posiada czytelnię, w której mieści się Izba Patrona prezentująca materiały związane z życiem i twórczością Henryka Sienkiewicza.

biblioteka SP37 w Bydgoszczy

Czytelnia pełni także funkcję Szkolnego Centrum Informacji Multimedialnej. Wyposażone jest ono w cztery stanowiska komputerowe z dostępem do internetu oraz sprzęt audiowizualny.

Na pomoc nauczyciela-bibliotekarza może liczyć każdy uczeń przygotowujący się do lekcji, konkursów, zajęć kół zainteresowań lub poszukujący interesujących go wiadomości.W czytelni można korzystać z zawartości księgozbioru podręcznego bogatego w encyklopedie, słowniki i albumy oraz odrobić zadanie domowe, skorzystać z internetu, poczytać czasopisma.

Oprócz działalności na miejscu staramy się także zaoferować naszym czytelnikom możliwość uczestniczenia w życiu kulturalnym Bydgoszczy poprzez organizowanie wyjść na spotkania autorskie oraz imprezy czytelnicze organizowane przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną.
Co roku bierzemy także udział w ogólnopolskich akcjach promujących czytelnictwo takich jak Cała Polska Czyta Dzieciom i uroczystych finałach Bookcrossingu oraz Bydgoskich Biesiadach Czytelniczych.
Uczniów zainteresowanych pracą bibliotekarza, organizacją biblioteki oraz zagadnieniami związanymi z książką zapraszamy do uczestniczenia w zajęciach kółka bibliotecznego, którego opiekunką jest p. Renata Kolis.

Świetlica posiada 3 pomieszczenia:

• Sala rekreacyjno-edukacyjnaświetlica SP37 Bydgoszcz
  • Sala zabaw
  • Sala ciszy

Wyposażenie:

• Stoliki, krzesła
  • Zestaw audiowizualny
  • Zestawy klocków
  • Zestawy zabaw- tor wyścigowy,
  • Gry planszowe
  • Gry dydaktyczne
  • Układanki, puzzle
  • Domek zabaw
  • Zabawki
  • Biblioteczka

Oferta zajęć świetlicowych:

• zajęcia plastyczno - techniczne
  • zajęcia origami
  • zajęcia literacko - czytelnicześwietlica SP37 Bydgoszcz
  • zabawy ruchowe i taneczne przy muzyce
  • wspomaganie dydaktyczne - odrabianie zadań domowych
  • zajęcia na świeżym powietrzu, gry i zabawy ruchowe
  • zajęcia o charakterze prozdrowotnym
  • zajęcia wdrażające zasady dobrego wychowania
  • zajęcia o charakterze ekologicznym
  • konkursy plastyczne, czytelnicze, sprawnościowe
  • zajęcia o charakterze profilaktycznym
  • organizowanie uroczystości i imprez świetlicowych
  • program rozwijająco-edukacyjny „Klucz do uczenia się"

klasy sportoweOd roku 1994 w Szkole Podstawowej nr 37 prowadzone są oddziały sportowe. Dziewczęta i chłopcy uczęszczający do klas sportowych trenują koszykówkę trzy razy w tygodniu. Klasy te tworzone są od klasy IV. Oprócz obowiązkowych 4 godzin zajęć wychowania fizycznego dochodzą trzy treningi 90 minutowe wplecione w plan lekcji. Jest to znakomita możliwość poszerzenia swoich umiejętności sportowych jak również pewność rodziców co do spędzania czasu przez ich dzieci.

Dziewczęta trenujące w klasie sportowej reprezentują UKS Błękitny Delfin w rozgrywkach klubowych. Klasy sportowe są koedukacyjne co oznacza, że oprócz dziewcząt uczą się w nich również chłopcy. Chłopcy, którzy oprócz trenowania w szkole mają aspiracje gry w rozgrywkach klubowych mają możliwość sprawdzenia swoich sił w bydgoskich klubach koszykówki męskiej z którymi współpracujemy.

Oprócz treningów koszykarskich uczniowie klas sportowych uczestniczą w życiu sportowym Bydgoszczy. Biorą czynny udział w wielu imprezach w ramach Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży. Od lat reprezentacje SP37 są wysoko w klasyfikacji punktowej na zakończenie roku szkolnego.

Zainteresowanych rodziców prosimy o kontakt z trenerami pracującymi w szkole.

O sukcesach sportowych piszemy również na facebooku. Zapraszamy do profilu Sport w Szkole Podstawowej nr 37 w Bydgoszczy