Dnia 30 kwietnia odbył się finał Regionalnego konkursu plastycznego "Wielkanocnej kury w satyrze". Konkurs adresowany był do dzieci z klas I-III szkół podstawowych oraz przedszkoli z Bydgoszczy i Gmin ościennych. Na rozdanie dyplomów i nagród przybyło 12 laureatów. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Nadesłane prace prezentowały się pięknie, były pomysłowe, oryginalne i wskazywały na kreatywność oraz szczere zaangażowanie ich autorów. Ze względu na to prawdziwe bogactwo talentów małych autorów, jury zdecydowało o przyznaniu poza nagrodami głównymi także wyróżnień i dwóch nagród specjalnych.Towarzyszące uroczystości finałowej przedstawienie prezentujące w zabawnej i bardzo przystępnej formie polskie tradycje związane z Wielkanocą, wykorzystujące liczne rekwizyty (m.in. stroje ludowe, pisanki, kraszanki, dyngusowy kurek, wycinanki, święconkę, palmę kurpiowską) zgromadzone dzieci przyjmują entuzjastycznie, radośnie i chętnie włączają się w grę aktorów oraz w dialog z prowadzącą autorką. Przygotowane przedstawienie obejrzały również dzieci z klas 0 i I-II Szkoły Podstawowej nr 37 oraz przedszkolaki z Puchatka i Tęczowego parasola.

Za bardzo udane przedsięwzięcie dziękuję współorganizatorce p. Beacie Kamińskiej- autorka p. Beata Szymańska.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć na Facebooku szkolnym.