We wtorek 19 września uczniowie klasy 2 a z p. Beatą Szymańską i 3 c z p. Mirką Grzybczyńską udali się do Myślęcinka do "Miasteczka ruchu drogowego" na zajęcia kolejnej edycji "Akademii Bezpieczeństwa". Dzieci spotkały się tam z przedstawicielami policji, policji wodnej, straży ochrony kolei, straży miejskiej, żandarmerii wojskowej, straży pożarnej, straży granicznej oraz WORDu. Pracownicy tych instytucji przedstawili i przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa w różnych miejscach publicznych, sytuacjach i okolicznościach. Dzieci miały okazję przećwiczyć zachowania w czasie utonięć, zatrzymania przez policję, prawidłowego przewożenia pasażerów w autach, przechodzenia przez jezdnię. Obejrzały również film instruktażowy o bezpieczeństwie w szkole, w domu i na ulicy. Zajęcia zakończyły się konkursem plastycznym pt."Moja bezpieczna droga do szkoły".