1. Konkursy plastyczne „Moja ulica, moje miasto”

- dla klas IV-VIII

I miejsce - Antosia klasa 5s
II miejsce – Oliwia klasa 8a
II miejsce – Mateusz klasa 6s
III miejsce – Paulina i Wiktoria klasa 6a
III miejsce – Oliwia klasa 6b

Nagroda Specjalna – Blanka klasa 6b

 

2. Konkurs na okolicznościową pieczęć lub monetę

I miejsce – Dominika klasa 8s
II miejsce – Karol klasa 8s
III miejsce – Korneliusz klasa 6s

 

3. Prezentacja multimedialna 

I miejsce – Korneliusz klasa 6s
II miejsce – Franek klasa 8a
III miejsce – Dominika klasa 8s

wyróżnienie – Wiktoria i Paulina klasa 6a

 

Z okazji 100 – lecia powrotu Bydgoszczy do Polski uczniowie i nauczyciele naszej szkoły podjęli wiele działań, aby upamiętnić tę piękną, okrągłą rocznicę. Polska odzyskała niepodległość w 1918 roku, a więc 101 lat temu. Nie wszystkie jednak ziemie polskie znalazły się w granicach naszej Ojczyzny od razu. Jeszcze 3 lata polscy żołnierze o nie walczyli. 20 stycznia 1920 roku Bydgoszcz wróciła do Macierzy czyli do Matki Ojczyzny.

Pani Renata Kolis przygotowała w szkolnej bibliotece okolicznościową wystawę.
Prace na wystawę pochodzą z Międzyszkolnego Konkursu Historyczno-Plastycznego "Baśnie i legendy o Bydgoszczy pędzlem i piórem malowane", który odbył się w naszej szkole 2013 roku. Zostały wypożyczone od autorki projektu p. Beaty Szymańskiej.

 

 

Każdy starał się przypominać o tym ważnym wydarzeniu, np. Pani Aleksandra Kaźmierczak odpowiednio udekorowała drzwi do sali języka polskiego, aby każdy kto wchodzi pamiętał, że żyjemy w wolnej Ojczyźnie dzięki poświęceniu naszych przodków.

Pani Katarzyna Czarnynoga w sali dla klasy „0” zrobiła okolicznościową gazetkę.

Zespół nauczycieli p. Katarzyna Czarnynoga, p. Sławomir Kamzol i p. Urszula Kurowska zorganizowali dla uczniów szereg konkursów w ramach Projektu interdyscyplinarnego na 100 – lecie powrotu Bydgoszczy do Polski, a następnie przygotowali wystawę prac konkursowych.

Nauczyciele szkolnej świetlicy, p. Anna Gwiazdowska, p. Małgorzata Przybylińska, p. Małgorzata Najdowska, oraz p. Renata Kolis i p. Małgorzata Bryfczyńska, zorganizowali konkurs wiedzy dla klas II – III „Bydgoszcz – moje miasto”.

Fotoreportaż przygotowały Zuzanna i Pola z klasy 6s

 

Galeria projekty pieczęci upamiętniających 100-lecie powrotu Bydgoszczy do Polski