Nauczanie STACJONARNE kl. I-III i ZDALNE kl. IV-VIII od 04.05.2021

Opublikowano: 2021-05-13 21:35, Numer artykułu: 39906 , Autor: M.Dobucki

Szanowni Państwo, Rodzice, Drodzy Uczniowie,

na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia ……… 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. poz. 752) wprowadza się  prowadzenie lekcji w systemie stacjonarnym dla klas 1-3 edukacji wczesnoszkolnej od 04.05.2021r.

1. Zajęcia dla uczniów klas 1-3 edukacji wczesnoszkolnej będą prowadzone stacjonarnie wg planu podanego przez wychowawców klas 1 -3, a także opublikowanego na naszej stronie.

2. Zajęcia dla uczniów klas 4-8 od 04.05.2021r. do 16.05.2021 r. będą prowadzone online (zdalnie), wg wcześniej ustalonych zasad.

3.  Od 17.05.2021 r. do  30.05.2021 r. w zakresie klas 4 - 8 zajęcia będą realizowane w taki sposób, że:

• nie więcej niż 50% uczniów realizuje te zajęcia odpowiednio w szkole,  oraz
  • co najmniej 50% uczniów realizuje te zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość; harmonogram lekcji w systemie hybrydowym zostanie podany później.

Treningi dla uczniów klas sportowych (4s, 6s, 7s, 8s) mogą być prowadzone na terenie szkoły.

3. Zajęcia dla dzieci z oddziału "0"   są prowadzone stacjonarnie na terenie szkoły.

4. Obiady  od 04.05.2021r. będą wydawane dla uczniów, którzy odbywają zajęcia lekcyjne w szkole.

5. Świetlica szkolna funkcjonuje w godzinach 7.00 – 17.00 wg zasad opisanych w pkt. 8.

6. Zajęcia nauczania indywidualnego odbywają się zgodnie z wcześniej przyjętymi zasadami.

7. Lekcje online  trwają 45 minut wg następującego podziału:  np. do 30 minut lekcja online + 15 minut praca samodzielna ucznia (np. 25 minut lekcja online + 20 minut praca samodzielna ucznia)- nauczyciel pozostaje do dyspozycji uczniów do końca lekcji (uczniowie rozwiązują zadania, dokonują opisu, czytają itp.).

8. Świetlica szkolna funkcjonuje w godzinach 7.00 – 17.00. Opieką w świetlicy objęte będą dzieci uczęszczające do klas oddziału "0" i klas  I-III, których rodzice pracują zawodowo -  na pisemny wniosek rodzica,  uaktualnienie danych.

Rodzice, którzy chcą korzystać z opieki świetlicy składają wniosek wraz z oświadczeniem do nauczycieli świetlicy, że pracują (wnioski wraz z oświadczeniem proszę przesyłać poprzez e-dziennik do wychowawców klas).

9. Zajęcia z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz zajęcia rewalidacyjne i specjalistyczne w klasach 1 - 3 i  4 -8 prowadzone są zgodnie z wcześniej przyjętymi zasadami.

10. Biblioteka szkolna funkcjonuje bez zmian z zachowaniem reżimu sanitarnego.

11. Psycholog i pedagog szkolny pracują stacjonarnie w szkole zgodnie z grafikiem z zachowaniem reżimu sanitarnego.

12. W oddziałach sportowych treningi mogą być prowadzone stacjonarnie  (w szkole).

13. Szkoła nadal organizuje nauczanie zdalne lub stacjonarne na terenie szkoły ze względu na rodzaj niepełnosprawności ucznia lub ze względu na inne przyczyny uniemożliwiające uczniowi realizację nauki zdalnej w domu. Warunkiem jest wniosek do dyrektora szkoły złożony przez rodziców do sekretariatu szkoły oraz oświadczenie, że pracują w ww. podmiotach.

14. Plan lekcji dla klas 1-3 obowiązujący od 04.05.2021r. został dostosowany i opublikowany na naszej stronie Szkoła Podstawowa nr 37 z Oddziałami Sportowymi - SZKOŁA (sp37.bydgoszcz.pl)

Plan lekcji dla klas 4-8 nie został zmieniony i obowiązuje od 12. 04.2021r., został uaktualniony w dzienniku elektronicznym  i opublikowany  na naszej stronie Szkoła Podstawowa nr 37 z Oddziałami Sportowymi - SZKOŁA (sp37.bydgoszcz.pl).

15. Nadal  organizowane będą konsultacje indywidualne lub w małych grupach dla uczniów klas ósmych zgodnie z dotychczasowym harmonogramem.

16. Dyrektor szkoły w razie potrzeby  udostępnia pomieszczenia w szkole do przeprowadzania poszczególnych stopni konkursów, olimpiad lub turniejów, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 22 ust. 2 pkt 8 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty.

Marek Dobucki

WSPARCIE INFORMARYCZNE DLA UCZNIÓW I RODZICÓW
Dyżur nauczyciela informatyki w szkole:  środa 15.30-16.15 oraz pomoc Dyrektora Szkoły w godzinach pracy.

Szanowni Państwo, Rodzice, Drodzy Uczniowie,

informuję, że:

1.  od 04.05.2021r. zajęcia dla uczniów klas 1-3 edukacji wczesnoszkolnej będą odbywały się w systemie STACJONARNYM wg planu zamieszczonego na stronie Szkoły,

2. - od 04-16.05.2021r. zajęcia dla uczniów klas 4-8 będą prowadzone online (zdalnie), treningi dla uczniów klas sportowych: 4s, 6s, 7s, 8s mogą być prowadzone na terenie szkoły) ,

- od 17-30.05.2021r. zajęcia dla uczniów klas 4-8 będą prowadzone w systemie HYBRYDOWYM,

3. zajęcia dla dzieci z oddziału "0" będą prowadzone stacjonarnie na terenie szkoły,

4. obiady w od 04.05.2021r będą wydawane dla uczniów, którzy odbywają lekcje w szkole,

5. świetlica szkolna funkcjonuje w godzinach 7.00 – 17.00 wg zasad opisanych w pkt ..... .

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej szkoły Szkoła Podstawowa nr 37 z Oddziałami Sportowymi (sp37.bydgoszcz.pl),

Poniżej załączony plik z planem lekcji klas 1-3 edukacji wczesnoszkolnej, który obowiązuje od 04.05.2021r.

Plan lekcji uczniów kl. IV-VIII bez zmian.

Marek Dobucki