Olimpiada Historyczna Juniorów.

Opublikowano: 2021-01-21 08:26, Numer artykułu: 35495 , Autor: D.Wojtysiak

Wspaniały sukces uczennicy naszej szkoły!

Uczennica klasy 7s, Zuzanna Landowska, wzięła udział w Olimpiadzie Historycznej Juniorów, której organizatorem jest Polskie Towarzystwo Historyczne.
Zuzanna przeszła eliminacje szkolne, polegające na samodzielnym rozwiązaniu testu sprawdzającego wiedzę i umiejętności z zakresu podstawy programowej dla szkoły podstawowej. Test liczył 20 stron i składał się z zadań zamkniętych i otwartych, posiadających obudowę dydaktyczną w postaci różnego typu materiałów (teksty źródłowe, ikonografia, dane statystyczne, mapy itp.) oraz zadania, którego wykonanie wymagało dłuższej wypowiedzi – wypracowania na jeden z tematów opublikowanych na stronie internetowej Olimpiady.
Eliminacje okręgowe poległy w części pisemnej na rozwiązaniu testu, obejmującego zadania z całej podstawy programowej historii dla szkoły podstawowej. Do eliminacji ustnych zostało zakwalifikowanych tylko 20% uczestników z najwyższymi wynikami. I tu Zuzanna odniosła kolejny sukces!!!
Eliminacje ustne polegały na:

• ustnym zaprezentowaniu przez uczestnika jednego z wybranych zagadnień
  • odpowiedzi na stawiane przez członków komisji pytania związane z przedstawionym przez uczestnika zagadnieniem
  • rozmowie z komisją na temat lektury wybranej przez uczestnika z wykazu opublikowanego na stronie internetowej Olimpiady.

Zuzanna zajęła V miejsce w Eliminacjach Okręgowych i dostała się do Finału!!!
W tym roku temat przewodni finału to: "Epidemie w dziejach Europy i świata od starożytności do XX wieku" .Zmagania finałowe, również w dwóch etapach, odbędą się na początku marca 2021 roku. Naszej uczennicy życzymy dalszych sukcesów.

Zuzanna, jesteśmy z Ciebie bardzo dumni i trzymamy kciuki!!!

Urszula Kurowska - nauczyciel prowadzący
Marek Dobucki  - dyrektor szkoły