Warsztaty historyczne o wydarzeniach" Bydgoskiego Marca '81"

Opublikowano: 2021-03-31 16:03, Numer artykułu: 38577 , Autor: D.Wojtysiak

Warsztaty historyczne o wydarzeniach „Bydgoskiego Marca`81”.

We wtorek, 30 marca br. uczniowie z klas VIII a i VIII s Szkoły Podstawowej nr 37 z Oddziałami Sportowymi wzięli udział w warsztatach historycznych przeprowadzonych przez uczniów klasy I f humanistyczno – lingwistycznej II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy. Zajęcia przeprowadzono w związku 40 rocznicą wydarzeń „Bydgoskiego Marca`81”, która przypadła 19 marca 2021. Rada Miasta Bydgoszczy ustanowiła rok 2021 Rokiem Bydgoskiego Marca`81, by w szczególny sposób upamiętnić  uczestników Marca, którzy w niełatwych czasach zdecydowali się podjąć walkę o wolność, samorządność, niezależność i demokrację. Wydarzenia stały się częścią drogi do wolności i są symbolem walki o wolną Polskę.Wiele szkół z terenu miasta Bydgoszczy podjęło szereg inicjatyw związanych z upamiętnieniem wydarzeń marcowych, realizując projekty edukacyjne i okolicznościowe lekcje. Młodzi humaniści z „Kopernika” opowiedzieli ósmoklasistom o przebiegu wydarzeń bydgoskich oraz ich skutkach; przedstawili ciekawą prezentację multimedialną z licznymi  zdjęciami  i artykuły prasowe, które zaktywizowały młodszych kolegów do rozwiązania karty pracy, co pogłębiło wiedzę  uczniów o historii lokalnej.

Dziękujemy Uczniom II Liceum -Martynie, Anieli, Kasi i Bartkowi za poprowadzenie zajęć oraz p. Przemysławowi Fryzie – nauczycielowi młodych humanistów i p. Emilii Chrebor- Paciorek- nauczycielowi historii. Dziękujemy również Pani Dyrektor II LO Mirosławie Glazie za organizację ww. przedsięwzięcia.