Zbliża się 675 rocznica urodzin Bydgoszczy.

Opublikowano: 2021-04-28 22:09, Numer artykułu: 39122 , Autor: D.Wojtysiak

PREZENTACJA
OBCHODY URODZIN MIASTA BYDGOSZCZY

KOCHAMY NASZE MIASTO!

19 kwietnia 1346 r. „Kazimierz III, z bożej łaski król Polski” nadał prawa miejskie Bydgoszczy. W związku ze zbliżającą się 675 rocznicą urodzin naszego miasta-dla uczczenia tej okazji- przygotowałyśmy dla uczniów z klas 4 – 8 zajęcia online , a także szereg ciekawych konkursów.

OBEJRZYJ  PREZENTACJĘ "OBCHODY URODZIN MIASTA BYDGOSZCZY" w SP 37

2 [m]

Zapraszamy uczniów z klas 4 – 8 do wzięcia udziału w przygotowanych przez nas zajęciach pt. „Wirtualny spacer po Bydgoszczy” oraz w licznych konkursach indywidualnych i konkursie klas:

a) konkursy indywidualne do wyboru:

1. Praca plastyczna – Wykonaj dowolną techniką ilustrację przedstawiającą znajdujący się w Bydgoszczy pomnik Kazimierza Wielkiego.
  2. Przedstaw w postaci komiksu wybraną bydgoską legendę.
  3. Praca literacka: poczuj się jak poeta i stwórz własny wiersz o Bydgoszczy albo zredaguj list w imieniu Kazimierza Wielkiego skierowany do współczesnych bydgoszczan .
  4. Konkurs fotograficzny – Wykonaj i prześlij zdjęcie trzech miejsc w Bydgoszczy związanych z królem Kazimierzem Wielkim.
  5. Wykonaj prezentację multimedialną dotyczącą historii naszego miasta (10 – 15 slajdów).

b) konkurs klas:

- każda klasa weźmie udział w zajęciach online, w trakcie których wszyscy uczniowie danej klasy wykonają wspólnie zadanie.

Terminy:

1. Zajęcia online odbędą się 19 – 23.04.2021 r.
  2. Prace konkursowe należy przesłać do 7.05.2021 r.

Prace przesyłamy na adres :

Urszula Kurowska - u.kurowska.uu@gmail.com

Aleksandra Kaźmierczak - kazmierczak.ola12@wp.pl

...........................................................................................................................

Uczestnictwo w konkursach jest równoznaczne z udzieleniem organizatorom prawa do nieodpłatnego wykorzystania prac na następujących polach eksploatacji: druk w dowolnej liczbie publikacji, publikowanie w Internecie oraz w innych formach utrwaleń nadających się do rozpowszechniania, a także oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych autorów zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 r. Dz. U. poz. 1000 oraz z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) ((Dz. Urz. UE.L Nr 119, str. 1) –zwane inaczej „RODO”

OBCHODY URODZIN MIASTA BYDGOSZCZY