1 listopada - Dzień Wszystkich Świętych.

Opublikowano: 2023-11-01 10:28

1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych.

Tego dnia wspominamy wszystkich, którzy żyli przed nam, naszych bliskich, przyjaciół, rodziców, krewnych, znajomych, stawiając kwiaty oraz zapalając  znicze. Ze świętem zmarłych związany jest ogień – symbol pamięci, wdzięczności, modlitwy.

Dzisiejsza uroczystość  ma charakter bardzo radosny. Wspominamy bowiem dzisiaj wszystkich tych, którzy żyli przed nami i osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. Wspominamy nie tylko oficjalnie uznanych świętych, czyli tych beatyfikowanych i kanonizowanych, ale także wszystkich wiernych zmarłych. Wstawiennictwa Wszystkich Świętych wzywa się w szczególnie ważnych wydarzeniach życia.

Zgodnie z tradycją w uroczystość Wszystkich świętych odwiedzamy cmentarze, na których pochowani są nasi krewni i przyjaciele. Znicze, które stawia się tego dnia na nagrobkach, symbolizują nadzieję i pamięć o osobach, które odeszły, a kwiaty sa symbolem bezinteresownej miłości.

1 listopada jest dniem wolnym od pracy.

W naszej szkole dzień 2 listopada (czwartek) 2023r. Dzień Zaduszny i dzień 3 listopada 2023r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych (nie ma lekcji).

Dzieci rodziców, którzy pracują mogą korzystać ze świetlicy szkolnej.