IV Festyn "Gorilla Cup"

W dniu 8 czerwca br. uczniowie klasy 5s gościli na IV Festynie "Gorilla Cup" realizowanym w ramach kampanii społecznej: Miejski event rekreacyjno-sportowy jako edukacja włączająca "Szkoła równych szans, dla wszystkich". Jego organizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 3 w Bydgoszczy.

Czytaj więcej!

Karta rowerowa w SP37

Z przyjemnością informujemy, iż w dniach 7.06.2022 oraz 9.06.2022 odbyły się egzaminy pisemne dla naszych uczniów dotyczące karty rowerowej, natomiast egzamin praktyczny odbył się 10.06.2022.

Czytaj więcej!

IX Miejski Konkurs Komunikacyjny "Rowerem bezpiecznie"

W dniu 19 maja 2022 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w IX Konkursie Komunikacyjnym "Rowerem bezpiecznie".

Czytaj więcej!

KARTA ROWEROWA - egzamin (test pisemny) 7.06.2022r.

Serdecznie informujemy wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły, że egzamin (test pisemny) na kartę rowerową odbędzie się w dniu 7 czerwca 2022r. o godz. 15.00.

Czytaj więcej!

Egzamin ósmoklasisty 2021/2022

Czytaj więcej!

Próbny egzamin ósmoklasisty 2021/2022

Czytaj więcej!

2 MAJA Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
Co roku tego dnia Polacy z dumą eksponują flagi na zewnątrz. Każdy z nas może uczcić Biało-Czerwoną poprzez jej wywieszenie np. w oknie lub na balkonie swojego mieszkania czy przed domem.

Czytaj więcej!

KONSTYTUCJA 3 MAJA

W 1791r. (230 lat temu) w Zamku Królewskim w Warszawie Sejm Czteroletni (Sejm Wielki) przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 maja.

Była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po amerykańskiej z 1787 roku) ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli.

Czytaj więcej!

Dzień bez plecaka

W dniu 8 kwietnia Samorząd Szkolny zorganizował "Dzień bez plecaka" (ang. no backpack day), w którym chętni uczniowie z klas 4–8 oraz nauczyciele mogli przyjść do szkoły bez toreb i plecaków.

Czytaj więcej!

676 urodziny Bydgoszczy

Bydgoszcz jako gród strzegący przeprawy przez rzekę, została najprawdopodobniej założona na początku XI w. w okolicy dzisiejszego kościoła pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli. W bezpośrednim sąsiedztwie grodu rozwinęło się od południa podgrodzie, na obszarze którego w XIII w. powstała najstarsza bydgoska świątynia pod wezwaniem św. Idziego (już nieistniejąca).

Czytaj więcej!