Witamy w bibliotece szkolnej

Biblioteka szkolna oprócz wypożyczalni posiada czytelnię, w której mieści się Izba Patrona, prezentująca materiały związane z życiem i twórczością Henryka Sienkiewicza.

biblioteka SP37 w Bydgoszczy

Czytelnia pełni także funkcję Szkolnego Centrum Informacji Multimedialnej. Wyposażona jest ono w cztery stanowiska komputerowe z dostępem do internetu oraz sprzęt audiowizualny.

Na pomoc nauczyciela-bibliotekarza może liczyć każdy uczeń przygotowujący się do lekcji, konkursów, zajęć kół zainteresowań lub poszukujący interesujących go wiadomości.W czytelni można korzystać z zawartości księgozbioru podręcznego bogatego w encyklopedie, słowniki i albumy oraz odrobić zadanie domowe, skorzystać z internetu, poczytać czasopisma.

Oprócz działalności na miejscu staramy się także zaoferować naszym czytelnikom możliwość uczestniczenia w życiu kulturalnym Bydgoszczy poprzez organizowanie wyjść na spotkania autorskie oraz imprezy czytelnicze organizowane przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną.
Co roku bierzemy także udział w ogólnopolskich akcjach promujących czytelnictwo takich jak Cała Polska Czyta Dzieciom i uroczystych finałach Bookcrossingu oraz Bydgoskich Biesiadach Czytelniczych.
Uczniów zainteresowanych pracą bibliotekarza, organizacją biblioteki oraz zagadnieniami związanymi z książką zapraszamy do uczestniczenia w zajęciach kółka bibliotecznego, którego opiekunką jest p. Renata Kolis.

Z zasobów naszej biblioteki mogą korzystać wszyscy uczniowie, ich rodzice, nauczyciele oraz inni pracownicy szkoły.

Godziny otwarcia biblioteki:
Pn - 8-14
Wt - 8-14
Śr - 8-12
Czw - 10-16
Pt - 8-14

Nauczyciele bibliotekarze pracujący w bibliotece:
mgr Renata Kolis

Regulamin biblioteki