Koło fotograficzne "Migawka"

Opublikowano: 2020-11-25 09:54, Numer artykułu: 33760 , Autor: A.Kaźmierczak

W  szkole od września 2020 roku działa Kółko fotograficzne „Migawka”.

Pod opieką p. Ewy Jankowskiej uczniowie nabywają umiejętności posługiwania się aparatem fotograficznym, wyrabiają zmysł kompozycji obrazu, szkolą się z zakresu technik cyfrowej obróbki zdjęć. Będą mieli oni okazję zobaczyć wiele ciekawych miejsc, związanych z fotografią, takich jak zakłady ,studia fotograficzne ,muzea, a biorąc udział w plenerach, poznać wiele nieznanych wcześniej zakątków naszego miasta i okolic. Zajęcia w ramach kółka mają także wpływ na poszerzenie wiadomości z różnych przedmiotów – informatyki, historii, plastyki, przyrody. Doświadczenie zdobyte w ramach naszej działalności pozwolą naszym uczniom rozwijać swoją pasję, stać się młodymi fotoreporterami, którzy na fotografiach uwieczniają najważniejsze wydarzenia z życia szkoły oraz piękne krajobrazy.Zajęcia pobudzą kreatywność i nauczą inaczej patrzeć na otaczający nas świat, dostrzegać drobne szczegóły, rejestrować emocje i pokazywać ludzi w dobrym świetle, „ łapać chwile”, które kiedyś staną się cennymi wspomnieniami.

Nasze prace prezentowane będą  na facebooku https://www.facebook.com/SKF-M-i-g-a-w-k-a--110012284214521 oraz w trakcie wernisaży tematycznych w czasie roku szkolnego  w budynku naszej szkoły. Jeśli masz ochotę świadomie używać swojego aparatu i robić zdjęcia ,które będą zachwycały innych, dołącz do nas !

Na zajęcia kółka uczęszczać mogą chętni uczniowie klas IV-VIII, którzy posiadają własne aparaty fotograficzne, ale także ci, którzy ich nie mają, albowiem naszą przygodę z fotografią zaczynamy od sprzętu ogólnie dostępnego ,którym są aparaty w smartfonach.

Ewa Jankowska