PÓŁKOLONIE BYDGOSKIE - LATO 2020

„Bydgoskie Półkolonie – Lato 2020”

Podczas tegorocznych wakacji nasza placówka zorganizowała 4 turnusy Bydgoskich Półkolonii „Bydgoskie Półkolonie – Lato 2020”

Pamiętając o sytuacji epidemiologicznej wszystkie zajęcia, zabawy, spotkania odbywały się zgodnie z zasadami dystansu społecznego i reżimu sanitarnego.

Wychowawcami były Panie: Małgorzata Najdowska, Justyna Cisowska, Anna Chochlińska, Katarzyna Cieplik.

Profilaktyykami były Panie: Dagmara Owsianik i Anna Gurtatowska

Kierownikiem była Pani Dorota Wojtysiak

Atrakcjami, które przygotowano dla uczestników były:

zajęcia Robo projekt- robotyka & programowanie;

warsztaty z uśmiechem- warsztaty drewna osikowego i las w butelce;

spektakl i lekcja teatralna- Teatru Małych Form Bydgoszcz- „ Tajemnice pantomimy”;

zajęcia taneczne Szkoły Tańca i Ruchu GEST, LABO projekt- warsztaty eksperymentu;

Warsztaty z uśmiechem: tęczowe eko torby i kule kąpielowe; Fun Lab- warsztaty slime oraz pokazy kulinarne z kuchnią molekularną- Studia Gest.

Poza tym zapewnialiśmy dzieciom  gry i zabawy ruchowe na szkolnym Orliku oraz naszej sali gimnastycznej. Były różnorodne zajęcia plastyczno- techniczne, projekcje filmów, zagadki kryminalistyczne, zajęcia taneczne itp.  Przez cały czas oczywiście dbaliśmy o przyjazną atmosferę i sympatyczne relacje między uczestnikami.

Przez cztery tygodnie pyszne posiłki przygotowywała nasza szkolna kuchnia.

Półkolonie, które zorganizowaliśmy cieszyły się sympatią zarówno dzieci jak i rodziców.

Bardzo miła była reakcja rodziców dzieci z innych placówek, którzy wyrażali chęć uczestnictwa także w kolejnych edycjach.

Dorota Wojtysiak