KONSTYTUCJA 3 MAJA

W 1791r. (230 lat temu) w Zamku Królewskim w Warszawie Sejm Czteroletni (Sejm Wielki) przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 maja.

Była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po amerykańskiej z 1787 roku) ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli.

Czytaj więcej!

Dzień bez plecaka

W dniu 8 kwietnia Samorząd Szkolny zorganizował "Dzień bez plecaka" (ang. no backpack day), w którym chętni uczniowie z klas 4–8 oraz nauczyciele mogli przyjść do szkoły bez toreb i plecaków.

Czytaj więcej!

676 urodziny Bydgoszczy

Bydgoszcz jako gród strzegący przeprawy przez rzekę, została najprawdopodobniej założona na początku XI w. w okolicy dzisiejszego kościoła pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli. W bezpośrednim sąsiedztwie grodu rozwinęło się od południa podgrodzie, na obszarze którego w XIII w. powstała najstarsza bydgoska świątynia pod wezwaniem św. Idziego (już nieistniejąca).

Czytaj więcej!

Chrzest Polski

Chrzest Polski, jak żadne inne wydarzenie w naszej historii, zdeterminował losy Polski i Polaków. Zadecydował o naszej religii i historii. Kolejna rocznica tego wydarzenia to okazja, aby przypomnieć, w jakich okolicznościach do niego doszło.

Czytaj więcej!

REKRUTACJA do kl. 4 SP 37 sportowej - koszykówka 2022/2023

Czytaj więcej!