Czytanie na Polanie

Uczniowie klasy 4s oraz 6b włączyli się w ogólnopolską akcję „Czytanie na Polanie”.
16.06.2023r. klasy udały się do pobliskiego Myślęcinka, by w pięknych okolicznościach przyrody zanurzyć się w lekturze.

Uczestnicy akcji z przyjemnością wymieniali się książkowymi inspiracjami, rozmawiali na temat ulubionych autorów i zastanawiali się, jakie korzyści płyną z czytania.

Celem spotkania było promowanie czytelnictwa wśród uczniów oraz zachęcenie do sięgania po książkę w wolnym czasie.

„Czytanie na Polanie” to ogólnopolska akcja, której pomysłodawczynią i koordynatorem jest Katarzyna Paliga z biblioteki Szkoły Podstawowej nr 29 z Oddziałami Sportowymi im. Alfreda Szklarskiego w Dąbrowie Górniczej. Polega na zaaranżowaniu imprezy czytelniczej na świeżym powietrzu. Akcja realizowana jest w ramach kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Więcej o akcji ---> https://www.facebook.com/groups/czytanienapolanie

Opiekunowie: