Festyn "Rodzinna strefa aktywności"

W dniu 21.09.2023r. klasa 6a pod opieką pani Ewy Jankowskiej i wychowawczyni Danuty Madziar wzięła udział w Festynie "Rodzinna strefa aktywności" organizowanym pod opieką Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Szkolnego Związku Sportowego. Uczniowie uczestniczyli w różnych aktywnościach sportowych: masakra terenowa, zawody strzeleckie (wcześniej uczyli się strzelać z łuku), tor przeszkód, warsztaty plastyczne, warsztaty udzielania pierwszej pomocy prowadzone przez ratowników Pogotowia Ratunkowego. Aby otrzymać owoce i soki odpowiadali na pytania dotyczące zdrowego trybu życia i sportu. Pomiędzy startami oglądali pokaż szermierki i ćwiczyli się w rytmach rumby. Dziewczynki mogły zapleść warkoczyki, wszyscy zrobić sobie kolorowy tatuaż zmywalny! Dużą atrakcję stanowiły dmuchańce, po których można było skakać i zjeżdżać. Uczniowie wzmocnili się też zupą pomidorową.