IV Festyn "Gorilla Cup"

W dniu 8 czerwca br. uczniowie klasy 5s gościli na IV Festynie "Gorilla Cup" realizowanym w ramach kampanii społecznej: Miejski event rekreacyjno-sportowy jako edukacja włączająca "Szkoła równych szans, dla wszystkich". Jego organizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 3 w Bydgoszczy.

Jako zwycięzcy poprzednich edycji przynieśliśmy maskotkę - Goryla Maćka, który jest trofeum każdego spotkania.
W programie festynu czekało na nas 10 zadań, które wymagały od nas sprawności fizycznej, kreatywności oraz współpracy w zespole. Wśród nich był tor przeszkód, zadanie "Strażak", jazda na gokarcie, konkurencja siłowa "Strongman", łamigłówka "Enigma", wymagający koncentracji "Wędkarz", "Park Linowy" oraz konkurencje wymagające współdziałania w zespole, czyli "Poszukiwacze skarbów" i "Krzywa Wieża".

Tego dnia dopisała nam pogoda, wszystkie konkurencje były rozgrywane na terenie wokół Ośrodka.
Oprócz świetnej zabawy i możliwości integracji z innymi uczestnikami festynu, po wykonaniu wszystkich zadań czekał na nas zdrowy i smaczny poczęstunek w postaci wieloowocowej sałatki. Niewątpliwie był to dzień pełen pozytywnej energii!

Opiekunami grupy była Pani Ewa Jankowska i Pani Anna Landowska.