IX Miejski Konkurs Komunikacyjny "Rowerem bezpiecznie"

Opublikowano: 2022-06-10 12:10

W dniu 19 maja 2022 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w IX Konkursie Komunikacyjnym "Rowerem bezpiecznie".

Organizatorem była SP nr 28 w Bydgoszczy. Rywalizowaliśmy z przedstawicielami szkół nr: 9, 26, 57, 43, 28 oraz z SP z Białych Błót.

Czteroosobowe grupy miały za zadanie wykazanie się umiejętnościami praktycznymi w poruszaniu się rowerem po miasteczku komunikacyjnym, w którym sędzią był przedstawiciel Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Innymi konkurencjami była naprawa roweru, pokonanie toru przeszkód, znajomość przepisów drogowych.

Zespół SP37 świetnie sobie poradził z umiejętnościami praktycznymi, podobnie było z zadaniem udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, poprawnie wykonano również resuscytację krążeniowo-oddechową. Był to czas zdobywania wiedzy i umiejętności przydatnych w życiu codziennym, ale także dobrej zabawy i integracji z rówieśnikami z innych szkół.

Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny, które przygotowały i prowadziły nauczyciele WF - Pani Ewa Ligman oraz Pani Ewa Jankowska.