Narodowe Święto Niepodległości - 11 LISTOPADA 2023 w SP37!

Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole uczciliśmy uroczystą akademią. W inscenizacji uczniowie przedstawili drogę Polaków do odzyskania niepodległości. Nie zabrakło też pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu wokalnego ,,Tęcza". O godzinie 11.11 cała społeczność szkoły wzięła udział w ogólnopolskiej akcji ,,Szkoła do hymnu". To była niezwykle uroczysta i podniosła chwila.

Niezwykła i wzruszająca historia Polski i Polaków, którzy przez ponad sto lat żyli pod zaborami jest zawsze aktualna. Zadziwiające jest jak bardzo nasi przodkowie walczyli o niepodległość, ale także o przetrwanie polskiego języka, kultury i historii. To właśnie XIX wiek stał się przykładem niezwykłego polskiego heroizmu, którego podstawą był romantyzm i jego idee.

W przeddzień Święta Niepodległości uczniowie klasy 5s pod opieką p. Moniki Sawistowskiej i p. Urszuli Kurowskiej przygotowali niezwykłe przedstawienie, któremu towarzyszyły pieśni patriotyczne wykonane przez zespół wokalny pod opieką p. Iwony Albińskiej.
O godzinie 11.11 uczniowie i nauczyciele zaśpiewali wspólnie i uroczyście Hymn Polski.
Tej doniosłej uroczystości towarzyszyło również wręczenie nagród laureatom konkursów: kaligraficznego "Sztuka pisania" i "ortograficznego "O Pióro Dyrektora Szkoły". Konkursy przeprowadziły nauczycielki j. polskiego: p. Monika Sawistowska i p. Karolina Pesta.

Dziękuję Uczniom – artystom z KOŁA TEATRALNEGO i CHÓRU „TĘCZA” pod kierunkiem
Pani Moniki Sawistowskiej i Pani Iwony Albińskiej za wspaniałą ucztę artystyczną.
Dziękuję Pani Urszuli Kurowskiej za organizację uroczystości Narodowego Święta Niepodległości
we współpracy z P. Jolantą lis, P. Kamilem Tydryszewskim, P. Andrzejem Jeske, P. Ewą Jankowską.

Dziękuję całej społeczności Szkolnej z przeprowadzenie akcji „SZKOŁA DO HYMNU”
pod kierunkiem Pani Iwony Albińskiej oraz Paniom: Monice Sawistowskiej i  Karolinie Pesta za przeprowadzenie konkursów tematycznych.

Życzę spokojnego i bezpiecznego świętowania.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Marek Dobucki
Szkoły Podstawowej nr 37 im. H. Sienkiewicza z Oddziałami Sportowymi w Bydgoszczy