Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości

W 1914 roku w Europie rozpoczęła się wielka wojna, nazwana później I wojną światową. Po jednej stronie znalazły się Niemcy i Austria, a po drugiej Francja, Rosja i Wielka Brytania. Po raz pierwszy państwa, które dokonały rozbiorów Polski, znalazły się po różnych stronach frontu. Fakt ten wzbudził w Polakach nadzieję na odzyskanie niepodległości. W kraju i za granicą zaczęto organizować polskie oddziały wojskowe. Największą sławę zyskały Legiony, których twórcą był Józef Piłsudski.
11 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość. Na czele państwa jako naczelnik stanął Józef Piłsudski. Polacy tworzyli państwo, prowadząc walkę o jego granice: powstania śląskie 1919, 1920, 1921, wojna z Rosją 1920 roku. Wreszcie powstała II Rzeczpospolita.

Szkolne obchody 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości
W naszej szkole, jak co roku, staramy się upamiętniać to wspaniałe święto. Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy! Niestety, pandemia uniemożliwia nam wspólne, uroczyste spotkanie z tej okazji. Mimo niesprzyjających okoliczności, chcemy świętować, by złożyć hołd tym, którzy za naszą wolność oddali życie.
Dla dzieci naszej szkoły wychowawcy poprowadzą zajęcia patriotyczne. Uczniowie Pani Angeliki Torzewskiej, na zajęciach informatyki, wykonali plakaty patriotyczne w wersji cyfrowej. Niektóre z nich można zobaczyć w okolicznościowej prezentacji ,która pojawi się na stronie szkoły. Natomiast wszyscy chętni mogą wziąć udział w specjalnie na tę okazję przygotowanych konkursach:
„Piękna nasza Polska cała” – klasy 0 - III
Konkurs plastyczny na portret Józefa Piłsudskiego – klasy IV - VIII
Konkurs na plakat o treści patriotycznej – klasy VI – VIII
Krzyżówka niepodległościowa – klasy VII - VIII

Katarzyna Czarnynoga
Urszula Kurowska

Wielkie brawa i gratulacje za tak wspaniałe prace!!! Jesteśmy z Was dumni.
Dyrektor SP 37- Marek Dobucki