"Nasz kalendarz wartości" – innowacja pedagogiczna

W roku szkolnym 2022/2023 klasy 4s oraz 6s realizowały innowację pedagogiczną „Nasz kalendarz wartości”. Zajęcia odbywały się cyklicznie, zgodnie z założonym planem - podczas lekcji języka polskiego w I i II półroczu.

Cele innowacji zostały zrealizowane, uczniowie uzmysłowili sobie, jak ważne są wartości w życiu każdego człowieka, rozwijali umiejętność rozpoznawania i nazywania wartości moralnych, zwrócili uwagę na postrzeganie wartości jako drogowskazów w życiu. Dzięki formie pracy kształtowana była umiejętność działania w grupie rówieśniczej. Do realizacji programu wykorzystywane były elementy wielu technik i metod aktywizujących. Podsumowaniem zajęć było stworzenie i zaprezentowanie przez uczniów własnej piramidy wartości.

Opiekunowie:

Monika Sawistowska