Projekt "Kozy dla rodzin z Kenii".

Opublikowano: 2021-05-31 06:30, Numer artykułu: 40874 , Autor: D.Wojtysiak

Projekt „Kozy dla rodzin w Kenii" jest realizowany przez Fundację Help Furaha. Honorowy Patronat nad projektem objęła Gmina Kozy w Polsce. "Wiewiórki" z klasy 2b postanowiły przystąpić do projektu. Wraz z rodzicami  i sponsorem udało się zgromadzić fundusze  na zakup kozy. Wybrano też imię-LUNA. Projekt ten ma pomóc nie tylko dzieciom, ale ich rodzinom w polepszeniu  warunków bytowych i podniesieniu stopy życiowej.Najbardziej potrzebujące rodziny otrzymają po jednej kozie. Następnie projekt będzie monitorowany przez odpowiedzialnych liderów. Każda z rodzin po narodzinach pierwszego koźlęcia ofiaruje go, po kilku miesiącach , kolejnej, potrzebującej rodzinie. W przypadku narodzin samca, koźlę będzie przekazane do farmy prowadzonej prze Centrum Furaha. Każda następna koza jest własnością rodziny. To bardzo pożyteczne zwierzątko  daje mleko, które można sprzedać, bądź karmić nim dzieci. Rodzina może w przeciągu jednego roku posiadać co najmniej dwie kozy w swojej zagrodzie, a to już duża pomoc.Prezes Fundacji Marek Krakus przesłał nam zdjęcia naszej kozy oraz film z jej zakupu. Lunę otrzymała podopieczna fundacji Joy Kendy. "Wiewiórki" bardzo się cieszą, że mogły podarować nie tylko uśmiech na twarzy kenijskiego dziecka.

Opiekun " Wiewiórek": Beata Szymańska

Pliki do pobrania: