Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. "Poznaj Polskę" kl.4-8

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe na realizację drugiego zadania z projektu "Poznaj Polskę". W ramach tego przedsięwzięcia odbyła się trzydniowa wycieczka, w której uczestniczyli uczniowie klasy  V s , VII a, VII b,VII s, VIII b, VIIIs. Miała ona na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego poprzez umożliwienie uczniom  poznania Polski. Uczestnicy wycieczki byli we Wrocławiu i Górach Stołowych.
Zwiedzili między innymi : Halę Stulecia wybudowaną w latach 1911-1913, Kościół Pokoju w Świdnicy - największą drewnianą  świątynię, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO, Hydropolis- Centrum Nauki o Wodzie, Panoramę Racławicką, Starą Kopalnię  w Wałbrzychu, Ostrów Tumski- najstarszą, zabytkową część Wrocławia, Afrykarium, Palmiarnię. Wiele emocji wzbudził zjazd kolejką gondolową „Polinka”. Uczniowie wraz z opiekunami byli zakwaterowani w ośrodku wypoczynkowym z pięknym widokiem na Góry Stołowe.

Oto Opiekunowie, dzięki którym to przedsięwzięcie zostało zrealizowane :

Emilia Chrebor- Paciorek - wychowawca klasy 7a, kierownik wycieczki
Anna Chochlińska - wychowawca klasy 7b
Agnieszka Kalińska - wychowawca klasy 8b
Iwona Albińska- nauczyciel muzyki i plastyki

Dziękuję nauczycielom, uczniom i rodzicom za przygotowanie i realizację tego pięknego przedsięwzięcia.
Marek Dobucki -Dyrektor Szkoły