"Rodzina szkołą miłości" - XI Interdyscyplinarna Konferencja Szkół Ponadpodstawowych

"Rodzina szkołą miłości i wychowania" to tytuł XI Interdyscyplinarnej Konferencji Młodzieży Bydgoskich Szkół Ponadpodstawowych. Być człowiekiem dzisiaj "Quo vadis Homo?"
Konferencja od lat organizowana jest przez Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 im. Franciszka Siemiradzkiego w Bydgoszczy. W tym roku po raz pierwszy zaproszono również uczniów naszej szkoły. Valeria Yazwinska i Maksymilian Knop - uczniowie klasy ósmej, pod opieką p. Karoliny Pesty i p. Emilii Chrebor- Paciorek przygotowali wykład na temat: "Jaką rolę odgrywa rodzina w budowaniu postaw społecznych?" i wygłosili go podczas konferencji. Zdobyli wiele pochwał od uczestników konferencji, gdyż jako najmłodsi jej uczestnicy, wykazali się bardzo dobrym zrozumieniem tematu i jako jedyni zaprezentowali film nakręcony na terenie naszej placówki, który ukazał, jak wielkie jest znaczenie rodziny dla dzieci i dla rodziców. Pytani uczniowie chętnie wymieniali, jakie wartości stanowi dla nich rodzina. Podczas konferencji obecni byli dyrektorzy bydgoskich szkół, a słowo szczególne dotyczące znaczenia rodziny, wygłosił biskup diecezji bydgoskiej Krzysztof Włodarczyk.