Rowerowa Stolica Polski

Opublikowano: 2022-10-13 07:04, Numer artykułu: 58067 , Autor: D.Wojtysiak

Braliśmy udział w ogólnopolskiej rywalizacji o miano Rowerowej Stolicy Polski. Łącznie SP37 udało się przejechać  ponad 9 tysięcy kilometrów! (9377,28km) Biorąc pod uwagę, że na rowery wsiadły 42 osoby związane z naszą szkołą to wynik jest imponujący! Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Najlepszy uczeń SP37 otrzymał Puchar ufundowany przez Pana Dyrektora Marka Dobuckiego. Został nim Marcel Pawlik z klasy 6s.

Wśród bydgoskich szkół zajęliśmy bardzo wysokie miejsce. Zostaliśmy sklasyfikowani na VIII miejscu, a wśród samodzielnych szkół podstawowych na II miejscu.

To była absolutnie rekordowa odsłona zmagań o zaszczytny tytuł najbardziej rowerowego miasta w Polsce.

- 56 miast,

- 48 tys. rowerzystów

- 8,4 miliona wykręconych kilometrów

- ponad pół miliona treningów

W czerwcu 2023 roku kolejna edycja. Liczymy, że wkręci się większa liczba uczniów i nauczycieli SP37!!!

Od 18 do 31października trwać będzie JESIENNE KRĘCENIE KILOMETRÓW

szczegóły Jesienne kręcenie kilometrów (aktywna.bydgoszcz.pl)

Koordynator akcji w SP37

trener Paweł Osiński