Warsztaty wojskowe w SP37!

Opublikowano: 2024-03-12 12:09

W dniu 11 marca 2024 r. w godzinach 10.00-12.00 na terenie naszej szkoły odbyły się warsztaty zorganizowane przez pedagoga specjalnego z SP 37 i przedstawicieli oddziału przygotowania wojskowego przy Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy.

Uczniowie klas 8 naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w podzielonych na cztery sekcje zajęciach. Było to:

- udzielanie pierwszej pomocy rannemu na polu walki,

- strzelectwo, taktyka z bronią długą, bezpieczne strzelanie laserowe do tarczy,

- budowa, rozkładanie i składanie broni,

- ręczne usuwanie amunicji treningowej z magazynka na czas.

Uczniowie ćwiczyli pod okiem ekspertów z dziedziny wojskowości oraz starszych koleżanek i kolegów klasy mundurowej.

Spotkanie to było niepowtarzalną okazją do sprawdzenia swoich umiejętności, sprawności fizycznej oraz refleksu i celnego oka w laserowym strzelaniu do tarczy.

Ponadto gościem był również przedstawiciel Wojskowego Centrum Rekrutacji w Bydgoszczy, który to opowiedział o naborze ochotników do czynnej służby wojskowej. Poruszył także tematy dotyczące predyspozycji jakie trzeba posiadać do pracy w wojsku oraz cech psychofizycznych jakie należy spełnić, aby ubiegać się do pracy w służbie zawodowej.

Zajęcia cieszyły się dużym powodzeniem i zainteresowaniem ze strony uczniów. Chętnie i z zaangażowaniem wykonywali proponowane zadania i polecenia. Uczniowie dzięki takim spotkaniom mają okazję do nabywania nowych umiejętności i zdobywania dodatkowej wiedzy.

Dagmara Owsianik

pedagog specjalny