Jak rozumieć ojczyznę w dobie globalizacji i migracji? Wystąpienie uczennic na interdyscyplinarnej konferencji młodzieży

Uczennice naszej szkoły Jessica Kołodziejska, Nikola Sobczak, Vanessa Wiącek wystąpiły na XIV Interdyscyplinarnej Konferencji Młodzieży Bydgoskich Szkół  Być człowiekiem dzisiaj - "Quo vadis Homo?" Bóg, Honor, Ojczyzna - fundamenty tożsamości i odpowiedzialności współczesnego Polaka. Przedmiotem wystąpienia były rozważania dotyczące rozumienia ojczyzny w dobie globalizacji i migracji.
Opiekę nad uczennicami sprawowała Emilia Chrebor - Paciorek.
Organizatorem konferencji był ZSM nr 1 im. F. Siemiradzkiego w Bydgoszczy, a oprócz młodych prelegentów, pojawiły się takie znakomitości jak znana dziennikarka Urszula Guźlecka. Wystąpieniom towarzyszył zespół muzyczny "Mechanik", który uświetnił wydarzenie.